Yağsız vidalı hava kompresörleri ZR ve ZT

Yağsız vidalı hava kompresörleri ZR ve ZT

Atlas Copco, endüstriyel uygulamalar için mükemmel performans ve verimlilik sunan döner vidalı yağsız hava kompresörleri konusunda lider bir markadır. Özellikle ZR ve ZT serileri, yüksek verimlilikleri ve yenilikçi tasarımlarıyla tanınır. Bu kompresörler, şirket içinde geliştirilen özel teknolojilerle donatılmıştır ve yıllar süren araştırma ve geliştirmenin ürünüdür. Endüstriyel işletmeler için ideal olan bu kompresörler, 3,5 ila 13 bar arasında geniş bir çalışma basıncı aralığına sahiptir. Atlas Copco’nun mükemmel kalite standartları ve sağlam yapısı, kullanıcılarına güvenilirlik ve uzun ömür sunar. Bu kompresörler, endüstriyel tesislerin enerji maliyetlerini düşürmek ve işletme verimliliğini artırmak için tasarlanmıştır. Atlas Copco, sektördeki uzmanlığıyla müşterilerine kesintisiz hava tedariki sağlar ve güvenilir bir iş ortağıdır.

ZR/ZT yağsız döner vidalı hava kompresörü serimizin bileşenleri şirket içinde özenle tasarlanmıştır. Bu, kayıpları ve basınç düşüşünü minimuma indirerek en yüksek kompresör paketi verimliliğini sağlar.

Yağsız kompresörlerimiz aynı zamanda sınıf 0 sertifikasına sahiptir ve en düşük toplam sahip olma maliyetiyle en yüksek hava saflığını sağlar. Döner vida teknolojilerimizi kullanarak güvenilir ve verimli bir kompresörü garanti altına alırsınız.

Değişken hızlı sürücü enerji tasarrufu sağlıyor

Bir kompresörün yaşam döngüsü maliyetinin %80’inden fazlası tükettiği enerjiden kaynaklanır.
Basınçlı hava üretimi bir tesisin toplam elektrik faturasının %40’ından fazlasını oluşturabilir. Enerji maliyetlerinizi azaltmak için  basınçlı hava endüstrisinde Değişken Hızlı Sürücü (VSD) Teknolojisine öncülük ettik  .

Atlas Copco’nun VSD teknolojisi, hava talebini yakından takip eder ve motor hızını otomatik olarak ayarlayarak  %35’e kadar enerji tasarrufu sağlar .

Kompresörünüzü enerji kaynağına dönüştürün. Su soğutmalı vidalı kompresörlerimiz Enerji Geri Kazanım ünitesi ile donatılabilir   . Bu, düşük karbon ekonomisi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. 

Elektrik enerjisinin %94’e kadarı sıkıştırma ısısına dönüştürülür.  Enerji geri kazanımı olmadığında bu ısı atmosferde kaybolur. Enerji geri kazanım ünitemiz, sıhhi amaçlar, alan ısıtma veya proses uygulamaları için kullanılabilecek suyu ısıtmak için sıkıştırma ısısını kullanır.

Akıllı teknolojiyle enerji tasarrufu yapın

Kompresör izleme sistemimiz gelişmiş kontrol algoritmalarını kullanarak enerji tasarrufu sağlar. Gecikmeli ikinci durdurma fonksiyonumuz, mümkün olduğunda kompresörü durdurmak için hava talebi verilerini kullanır. Çift basınç bandı, örneğin hafta sonları ve gece vardiyaları sırasında sisteminizdeki basıncı azaltabilir.

Sisteminizi izleyin

Basınçlı hava sistemlerinizin durumunu bilmek önemlidir. Elektronikon® ile kontrol cihazınızı tablet ve akıllı telefon gibi mobil cihazlarınızla kolayca bağlayabilirsiniz. SMARTLINK sistemimiz   güvenli bir ağ üzerinden mobil izlemeye olanak sağlar. Sisteminizin izlenmesi yalnızca paradan tasarruf etmenizi sağlamaz, aynı zamanda arızaları ve üretim kayıplarını da önler.

%35′ e varan enerji tasarrufu

Yüksek verimlilik için tasarlanmıştır. Değişken Hızlı Ünitemiz (VSD), enerji geri kazanım özelliğimiz ve enerjisiz MD kurutucularımızla daha da fazla enerji tasarrufu yapın.

Hızlı ve kolay kurulum

Entegre kurutucular, VSD ve enerji geri kazanımı içeren tak ve çalıştır paketleri. Kolay ve düşük maliyetli kurulum ve hızlı başlatma garantisi.

Optimum güvenilirlik

60 yıllık yenilik ve deneyim. Büyük kurulu taban. Atlas Copco tarafından tasarlanan ve patentli bileşenler sayesinde uzun kullanım ömrü: paslanmaz çelik soğutucular, AGMA A5/DIN 5 dişliler ve en yeni Inverter tahrik sistemleri. Her üniteyi test ederek garantili kalite kontrolü.

Teknik ÖzellikDeğer
l/s cinsinden FAD kapasitesi20 l/sn – 2 506 l/sn
FAD kapasitesi71 m³/saat – 9 022 m³/saat
Çalışma basıncı3,5 bar(e) – 13 bar(e)
Kurulu motor gücü15 kW – 900 kW
m³/dk cinsinden FAD kapasitesi1 m³/dk – 150 m³/dk
Ürün Katalogları

ZR-ZRT 55-90

ZR-ZRT 90-160