Vida Grubu revizyonu

Vida Grubu revizyonu

Kompresör Vida Grubu Revizyonu Nedir? Vida Grubu Revizyonunda Neler Yapılır? Daha Detaylı Bilgi İçin Yazınnın devamını Okuyunuz.

Vida Grubu Revizyonu Nedir? Vidalı tip Kompresörlerin Vida grubu ömrü genel olarak 20.000 Çalışma Saatidir. Bu saati tamamlayan vida gruplarının içinde bulunan rulmanlar, Sızdırmazlık Mil Keçesi,Conta Ve Oringler Değiştirilerek Yeniden Boşluk Ayarı Yapılır ve çalışmaya hazır hale gelir.

Vida Grubunun Revizyonunu Yapmak Neden Önemlidir?   Vida Gruplarındaki Rulmanlar Yıllar içerisinde çalışma esnasında oluşan Yüksek sıcaklık,basınç ve yapılan iş yükü yüzünden etkiyen kuvvetler sebebiyle aşınırlar ve boşluk toleransları artmaya başlar. Ayrıca Rulmanların üzerinde döndüğü ve millerde bulunan burçlar, sıcaklığın etkisiyle bazen genleşerek üzerine durdukları milden gevşemeye ve mil üzerinde boşa dönerek mili yavaş yavaş oymaktadır. Bu tarz problemler genellikle dışarıdan kesinlikle belli olmamakla beraber, kompresörün çalışma sıcaklığına, hava verimine ,motor çalışma akımına yansıdıktan sonra anlaşılabilmektedir.

Çoğunlukla anlaşıldığına çok geç kalınmış olabilmektedir. 

Firmamız Her Marka Vida Gruplarının Tamir ve Revizyonunu gerçekleştirmektedir. Vida gruplarının rotor üzerindeki hasarlar Rotorun dış kısmında bulunan Housing kısmında oluşan hasarlar ve aşınmalar garantili olarak tamir edilmektedir. Firmamızın Vida grubu revizyon ve Diğer tamir hizmetleri ile ilgili bilgi almak için lütfen Bizimle İrtibata Geçiniz.